Uncategorized

Værhane – RK-Smia har stort utvalg av værhaner

Posted On oktober 28, 2015 at 8:53 am by / No Comments

Vi har værhaner i alle typer og fasonger. I tillegg til å ha en praktisk funksjon er jo en værhane også dekorativ. I mange tilfeller kan også en værhane fortelle mye om de som bor under værhanen …… Det gjelder å finne et motiv man kan identifisere seg med.

Definisjon fra Wikipedia:

Værhane er en bevegelig innretning festet til en forhøyning, slik som f.eks et tak, beregnet for å vise vindens retning. Svært ofte er disse formet som en hane derav navnet. Piler er også benyttet, men værehane finnes i mange fasonger.

En annen innretning for å vise vindens retning er en vindpølse som brukes mest på flyplasser.

Værhane bruke også i overført betydning om en person som også blir betegnet som en opportunist.
Er du på utkikk etter værhane? Se vårt store utvalg av værhaner i vår nettkatalog.

vaerhane

 

X